KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12296319
*
nr 1229 6319
Albert-Émile Artigue
(1850-1927), Frankrike
Etsning, Flicka i karmstol. Signerad, numrerad 29/100. Motivet: 25x16 ca
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 20:49:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 15:04:10
1
100 kr
16/1 22:14:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Albert-Émile Artigue
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Läs mer om Albert-Émile Artigue
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert-émile artigue etsning etsningar europa flicka i karmstol frankrike fransk franska franskt grafik
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
-
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25
-
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36
*
Albert-Émile Artigue
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Läs mer om Albert-Émile Artigue
nr 1229 6319
Albert-Émile Artigue
(1850-1927), Frankrike
Etsning, Flicka i karmstol. Signerad, numrerad 29/100. Motivet: 25x16 ca
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 15:04:10 | 1 | 100 kr |
16/1 22:14:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Albert-Émile Artigue
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .Läs mer om Albert-Émile Artigue
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert-émile artigue etsning etsningar europa flicka i karmstol frankrike fransk franska franskt grafik
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53 -
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25 -
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36